Strona główna Blog Strona 3132

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

0

Nielegalny tytoń zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Ciechanowie. Wstępne ustalenia wskazują, że straty Skarbu Państwa wynoszą około 12 tysięcy złotych.

Policjanci Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że na terenie jednego z pawilonów handlowych w Wyszkowie może znajdować się nielegalny tytoń. Wspólnie z funkcjonariuszami ciechanowskiej Służby Celnej weszli na teren sklepu. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 25 kg suszu liści tytoniu.

66-letniemu właścicielowi nielegalnego towaru grozi kara grzywny.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Młodzież otrzymała certyfikaty programu ERASMUS +

0

120 uczniów ZSZ Nr 1 w Ostrołęce, którzy odbyli staże w Grecji oraz Portugalii odebrało certyfikaty uczestnictwa w programie Erasmus+.  Mówi dyrektor Tadeusz Olszewski.

Bogata oferta zagranicznych staży i praktyk, z których mogą korzystać uczniowie, to niewątpliwie kusząca propozycja dla młodzieży wybierającej kierunek kształcenia. Dyrektor zapowiada kolejne działania, mające na celu rozwój i edukację młodych mieszkańców Ostrołęki i regionu.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali historii dotyczącej powstania szkoły oraz postaci doktora Józefa Psarskiego. W trakcie uroczystości oprawę muzyczną zapewniał szkolny zespół 'Elektrony”. Wręczenie certyfikatów odbyło się 14 września.

Fot. ZSZ Nr 1

galeria

 

Miejsce na reklamę

Srebrna moneta z Adamem Chętnikiem

0

Stowarzyszenie Unikat – Przyjazna Gmina informuje, że rozpoczyna zapisy na srebrną monetę 130 Talarów Kurpiowskich. To już druga moneta, która zostanie wybita dla upamiętnienia rocznicy urodzin Adama Chętnika – etnografa, muzealnika, działacza społeczno–politycznego, badacza regionu kurpiowskiego i autora wielu publikacji naukowych. Pierwszą był numizmat o nominale 130 Talarów Kurpiowskich, wydany w kwietniu 2015 r., we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce i Miastem Ostrołęką.

Informuje Stanisław Orłowski.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Miejsce na reklamę

Wspomnieli śp. prezydenta L. Kaczyńskiego

0

Otwarte spotkanie poświęcone sylwetce i dokonaniom Prezydenta RP Śp. prof. Lecha Kaczyńskiego odbyło się wczoraj (15 września) w Ostrołęckim Centrum Kultury. Uczestniczyli w nim autorzy książek poświęconych zmarłemu tragicznie prezydentowi – Sławomir Kmiecik oraz Janusz Kowalski. Tego wieczoru, w krótkim koncercie zaprezentował się Grzegorz  Kucharzewski.

Organizatorami spotkania byli wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk i Adam Galanek.

galeria

Miejsce na reklamę

Spotkanie z historią w Muzeum Żołnierzy Wyklętych

0

Wczoraj (15 września) w Muzeum Żołnierzy Wyklętych (w organizacji) została otwarta wystawa fotografii dokumentalnej z lat 1939 – 1945 autorstwa Jerzego Tomaszewskiego i Elżbiety Berus Tomaszewskiej.

Jerzy Tomaszewski znany jest również jako twórca około 2000 zdjęć dokumentujących walki powstania warszawskiego i korespondentem z ramienia Delegata Rządu na Kraj i Komendanta Głównego Armii Krajowej.

Podczas spotkania został zaprezentowany drugi mural z 15, jakie mają ozdobić mury po byłym areszcie. Autorami prac są ostrołęccy artyści Radosław Jastrzębski i Mateusz Wróblewski.

Jak zauważył Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum, tego typu spotkania wskazują na potrzebę utworzenia w Ostrołęce miejsca pamięci Żołnierzy Wyklętych.  

Wystawę i murale można oglądać do końca października w godzinach od godz. 9 do 15.

galeria

Miejsce na reklamę

Odzyskano vw skradzionego na terenie Niemiec

0

Policjanci odzyskali vw skradzionego na terenie Niemiec. Został kupiony przez mieszkańców powiatu ostrołęckiego. Auto jest już na policyjnym parkingu.

Samochód został skradziony w kwietniu 2015 roku. Kontrolę pojazdu policjanci przeprowadzili na osiedlu 'Centrum” w Ostrołęce. Ustalono, że został on sprowadzony do Polski z Litwy, gdzie kupili go mieszkańcy powiatu ostrołęckiego.

Policja apeluje o rozwagę przy zakupie używanych aut, zwłaszcza za okazjonalną cenę. Wśród najpopularniejszych kradzionych samochodów są japońskie i niemieckie marki.

Mówił st. asp. Sylwester Marczak, oficer prasowy  ostrołęckiej policji.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

III Talent Show MOM DRYG

0

Już po raz trzeci Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu zaprasza do udziału w Talent Show 'MOM DRYG’.

Karty zgłoszeń należy dostarczyć do 18.09.2015r. Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie RCKK oraz telefonicznie 29 77 21 363.

Impreza dbędzie się w niedzielę 20 września, początek o godz. 14  w amfiteatrze przy ulicy Dzieci Polskich 2. O godz. 15:30 przewidziano koncert zespołu Elka Nagel.

W konkursie może wziąć udział każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Uczestnik lub zespół musi zabrać ze sobą instrumenty oraz rekwizyty potrzebne do prezentacji. Jury oceni poziom wokalny, dobór repertuaru, interpretację, aranżację i ogólny wyraz artystyczny.

Miejsce na reklamę

Apolonia Nowak w 'Alei Gwiozd Łowickich”

0

Apolonia Nowak, kurpiowska twórczyni ludowa trafiła do 'Alei Gwiozd Łowickich’. Tablica upamiętniająca została odsłonięta przy Pl. Stary Rynek w Łowiczu. Apolonia Nowak jest pierwszą uhonorowaną twórczynią ludową spoza regionu łowickiego.

’Aleję Gwiozd Łowickich” tworzą wmurowane w bruk tablice wykonane ze szkła hartowanego z wycinankami łowickimi tzw. 'gwiozdami”. Opatrzone są one nazwiskami osób zasłużonych dla Łowicza i ziemi łowickiej oraz innych regionów etnograficznych w Polsce. 'Gwiozda Łowicko’ przyznawana jest co roku w dwóch kategoriach – twórczość ludowa oraz upowszechnianie i ochrona dóbr kultury ludowej. 'Aleja Gwiozd Łowickich’ powstała w 2011 roku i jest jedyną w Polsce poświęconą twórcom ludowym i propagatorom dziedzictwa kulturowego.

Twórczyni ludowa z Kadzidła osobiście odsłoniła dedykowaną jej tablicę. Wystąpiła z mini koncertem w sali barokowej łowickiego muzeum, najpiękniejszych kurpiowskich pieśni ludowych przy akompaniamencie harmonisty Edwarda Koziatka.

Dotychczas w alei zamieszczono 14 'gwiozd”.

fot. powiatostrolecki.pl

Miejsce na reklamę

Włamywacz zatrzymany

0

Policjanci po pościgu zatrzymali 52-letniego włamywacza z Lublina. Miał przy sobie złotą biżuterię i blisko 10 tys. złotych. W zatrzymaniu złodzieja pomógł czujny sąsiad.

15 września po południu dyżurny policji otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Powstańców w Ostrołęce ktoś się włamuje. Mówi st. asp. Sylwester Marczak.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna trafił do aresztu. Łączna wartość strat to blisko 17 tys. złotych. Mundurowi ustalili, że bezskutecznie usiłowano także włamać się do innego mieszkania. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu.

fot. kwp.radom.pl

Miejsce na reklamę

Uroczystości patriotyczne – prezydent zaprasza

0

Prezydent Janusz Kotowski zaprasza mieszkańców Ostrołęki, poczty sztandarowe Związków, Organizacji, Stowarzyszeń i Szkół do wzięcia udziału w uroczystościach związanych z obchodami 76 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.

Jutro (17 września) o godz. 17.15 odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Komunistycznego Terroru na skwerze Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Kolejną częścią obchodów będzie Msza Św. odprawiona o godz. 18. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego.

Miejsce na reklamę