Strona główna Blog Strona 3095

Babciu, to ja Twój wnuczek…

0

Oszuści wciąż próbują wyłudzać oszczędności osób starszych metodą na wnuczka. W większości spotykają się z wyraźną odmową potencjalnych ofiar. Tak było na terenie powiatu łomżyńskiego. 64- oraz 69-latka nie uwierzyły w historie opowiadane przez osoby dzwoniące a o całej sprawie poinformowały policję.

Do 64-letniej mieszkanki jednej z miejscowości zadzwonił mężczyzna i podając się za siostrzeńca poprosił o przekazanie 70 tysięcy złotych w związku z wypadkiem drogowym, w którym miał uczestniczyć. Kobieta zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem, a zdemaskowany przez nią fałszywy siostrzeniec szybko rozłączył się.

W tym samym czasie miała miejsce kolejna próba oszustwa. Tym razem do 69–letniej mieszkanki tej samej miejscowości również zadzwonił oszust i podał się za jej wnuczka. Scenariusz był podobny. Nagła potrzeba finansowa i prośba o pożyczenie 45 tysięcy złotych. Kobieta poprosiła o chwilę zastanowienia, a mężczyzna zadeklarował, że zadzwoni za godzinę. Po rozłączeniu, 69-latka skontaktowała się z członkiem swojej rodziny w celu potwierdzenia sytuacji z rzekomym wypadkiem drogowym. Jeszcze dwukrotnie tego samego dnia oszuści próbowali kontaktować się ze starszymi mieszkańcami tej miejscowości próbując wyłudzić pieniądze. Na szczęście próby te okazały się nieskuteczne. O zdarzeniach też natychmiast seniorzy poinformowali policję, która przypomina.

Mówiła mł. asp. Ewelina Szlesińska z łomżyńskiej policji.

Miejsce na reklamę

Trzeci Mural Historyczny – niebawem oficjalna prezentacja

0

Nowy mural historyczny ozdobił mury obiektu po areszcie śledczym w Ostrołęce, gdzie w przyszłości powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Prace artystyczne, podobnie jak przy dwóch poprzednich wykonali ostrołęczanie Radosław Jastrzębski i Mateusz Wróblewski.

Masowe wywózki dotknęły również mieszkańców powiatu ostrołęckiego.

Informuje Jacek Karczewski, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
O oficjalnej prezentacji trzeciego z planowanych 15 murali poinformujemy na naszej antenie.

Miejsce na reklamę

Mobilny punkt zbiórki elektrośmieci w Ostrołęce

0

Już w najbliższą sobotę (7 listopada) w Ostrołęce pojawi się mobilny punkt zbiórki elektrośmieci, dzięki temu każdy będzie mógł w łatwy i darmowy sposób pozbyć się zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.  

Punkt zbierania uruchomiony będzie na Al Jana Pawła II 4 (parking przy CH Leclerc) w godzinach 9 – 14.

Dzięki programowi 'Moje miasto bez elektrośmieci’, prowadzonemu przez firmę ElektroEko, mieszkańcy Ostrołęki mogą zostawić zużyty sprzęt w wybranych miejscach w mieście. Dzięki temu, chronią siebie i środowisko przed groźnym oddziaływaniem starych urządzeń.

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Kolejna zbióka elektrośmieci odbędzie się za miesiąc.

Miejsce na reklamę

Jest decyzja rządu – podział statystyczny, a nie administracyjny

0

Rada Ministrów przyjęła założenia wydzielenia dwóch NUTS-2 (jednostek statystycznych) na terenie Mazowsza. Jeden – stanowi miasto Warszawa wraz z otaczającymi powiatami, drugi – pozostała część województwa. O takie rozwiązanie od kilku lat zabiegał marszałek Adam Struzik.

Podział statystyczny, a nie administracyjny to dla Mazowsza jedyne rozsądne rozwiązanie. Administracyjny podział przemieniłby pozametropolitalne Mazowsze w jeden z biedniejszych regionów Polski, którego nie byłoby stać nie tylko na wkład własny przy wykorzystaniu środków unijnych, ale i na realizację własnych zadań.

Wydzielenie statystyczne zachowuje dochody Mazowsza i pozwala uwzględnić jego zróżnicowanie gospodarcze. Różnice w poziomie PKB (produktu krajowego brutto) w przeliczeniu na jednego mieszkańca pomiędzy Warszawą a najbiedniejszymi podregionami województwa wynoszą obecnie ponad 4:1. NUTS-2 obejmujący region poza metropolią warszawską mógłby liczyć na unijne wsparcie w ramach polityki spójności jako region słabo rozwinięty.

Miejsce na reklamę

Wypadek drogowy na K-8

0

Dwie kobiety trafiły do szpitala w wyniku zderzenia trzech samochodów na drodze K-8.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu vw sharanowi, którym podróżowały dwie kobiety w wieku 43 i 20 lat z gminy Ostrów Mazowiecka, doprowadzając do zderzenia. Vw sharan zjechał na przeciwległy pas i uderzył w mercedesa sprintera kierowanego przez 32-latka z Warszawy. Kierujący volvo porzucił samochód i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kierująca i pasażerka vw sharana trafiły do szpitala. Kierowcy mercedesa i vw sharana byli trzeźwi.

Miejsce na reklamę

Zostań bohaterem oddaj krew

0

Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Oddziału Terenowego w Ciechanowie przyjechał do Makowa Mazowieckiego. Stanął przy Komendzie Powiatowej Policji.

Makowscy funkcjonariusze, pracownicy cywilni, stażyści oraz osoby postronne oddali krew. Łącznie 450 ml. Krew oddało 18 osób.

Miejsce na reklamę

Rozwiązanie Konkursu MAYDAY

0

 

Z pośród nadesłanych sms’ów na nasz konkurs MAYDAY wylosowaliśmy zwycięzców:

Dąbrowska Sylwia
Górecka Elżbieta
Kopryna Dawid
Kowacka Klaudia
Kulik Mateusz
Łyko Adam
Małota Mateusz
Mądra Paulina
Witkowski Tomasz
Woszczyk Sonia
Słabosz Monika
Szczepański Oskar

Wszystkie osoby zostaną poinformowane o szczegółach odbioru wejściówek.
Gratulujemy i do zobaczenia na MAYDAY.

 

Miejsce na reklamę

11 Listopada patriotyczne śpiewanie w Muzeum

0

Muzeum Kultury Kurpiowskiej zaprasza 11 listopada na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczny program dedykowany jest 5 Pułkowi Ułanów Zasławskich. Pułk ten w okresie II Rzeczypospolitej stacjonował w Wojciechowicach, a jego dzieje wiążą się nierozerwalnie z historią Ostrołęki.

Informuje Grażyna Talarek.
Wczoraj (3 listopada) odbyła się próba śpiewu z udziałem uczniów z  Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego.

IX Wspólne Śpiewanie Patriotyczne odbędzie się na dziedzińcu Muzeum. Rozpocznie się o godzinie  18.

 

Miejsce na reklamę

13 listopada ruszają zapisy na kurs samoobrony dla kobiet ,,Bądź Bezpieczna’

0

W piątek 13 listopada ruszają zapisy na kurs samoobrony dla kobiet ,,Bądź Bezpieczna’. Będzie to 11 edycja.

Mówi podkom. Sylwester Marczak z ostrołęckiej policji.

Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie pod numerem 29 760 14 14 od godz. 10. W kursie może uczestniczyć 30 pań.

Miejsce na reklamę

Zaduszki Poetyckie w Arce

0

Wieczór Zaduszkowy w Arce odbędzie się w czwartek 5 listopada w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce. Tym razem będzie to  koncert muzyczno-literacki dedykowany poetom, którzy odeszli. Podczas spotkania usłyszymy piosenki literackie w wykonaniu  Adama Wołosza i wiersze w interpretacji Karola Samsela.

Poinformowała Sabina Malinowska, wicedyrektor MBP.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Miejsce na reklamę