
Rozgłośnia Radiowa
RADIO "OKO" Sp. z o.o.
Nr koncesji: 169/K/2012-R
ul. Korczaka 4
07-409 Ostrołęka
tel./fax +48/(29) 7 608 608
tel. +48/(29) 7 607 608
tel. dla słuchaczy +48/(29) 7 605 800
tel. dział reklamy +48/(29) 7 605 605
Już dzisiaj (6 listopada) w Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpi Wojciech Pszoniak. Monodram wspaniałego polskiego aktora teatralnego i filmowego, reżysera i pedagoga rozpocznie się o godzinie 19.
Zachęca Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko OCK.
’Belfer” to dramat pełen czułości i humoru, choć czasem wywołujący zgrzytanie zębów.

W niedzielę 8 listopada na deski ostrowskiej Sceny Kotłownia wraca bajka 'Bambuko, czyli skandal w krainie gier’.
Ta niesamowita, barwna bajka bawiła już setki naszych mieszkańców. Teraz znów będziemy mogli zobaczyć Zosię z wiernym towarzyszem Nonsensem, zmagającą się ze złymi rządami czarno-białej Królowej.
To fantastyczny spektakl familijny.
Scena Kotłownia zapraszamy 8.11.2015 o godz. 17.00.
Rezerwacje: tel. 502122909
9 listopada odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rejs. Kino Jantar zaprasza na dwie produkcje. O godzinie 18 dramat zatytułowany 'Intruz”w reżyserii Magnusa von Horna. Dwie godziny później widzowie będą mieli okazję zapoznać się z kanadyjskim dramatem 'Pieśń Słonia”. Reżyserem obrazu jest Charles Biname
Podkreśla Barbara Saniewska Cichoń, opiekun DKFu.
Seanse odbędą się na małej sali kinowej.

Platforma Obywatelska stała się partią bezideową, mówił na 88,5 FM poseł Andrzej Kania. W swojej wypowiedzi nawiązał do powodów odejścia z ugrupowania oraz przegranej PO w październikowych wyborach parlamentarnych.
Polityk odniósł się również do wyniku wyborczego Mariusza Popielarza, kandydata na posła z Ostrołęki i przewodniczącego miejskich struktur Platformy, na którego swój głos oddało blisko 5 tysięcy osób.
Dzisiaj poseł Andrzej Kania reprezentuje Zjednoczoną Prawicę. Jak sam niejednokrotnie podkreślał, to on był założycielem struktur PO w Ostrołęce. W ławach sejmowych zasiadał od 2007 roku.

78-letnia mieszkanka Ostrołęki zgłosiła policji oszustwo na jej szkodę dotyczące podpisania umowy z dostawcą energii elektrycznej.
W wakacje na jej telefon stacjonarny zadzwoniła osoba przedstawiającą się za przedstawiciela firmy dostarczającej energię elektryczną i poinformowała, że w związku ze zmianą umów wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do podpisania nowych, które dostarczy kurier. Po kilku dniach pojawił się w jej mieszkaniu i poszkodowana podpisała wówczas kilka druków. Nie otrzymała jednak żadnych kopii tych dokumentów.
Informuje mł. asp. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Mieszkańcy województwa mazowieckiego i łódzkiego, którzy nie zdążyli załatwić spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dni robocze, mogą odwiedzić placówki ZUS w sobotę 7 listopada.
– To swego rodzaju pilotaż. Chcemy zweryfikować zapotrzebowanie naszych klientów związane z pracą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w dzień wolny od pracy – mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS.
Już jutro również w Ostrołęce od godziny 9 do 14 będą przyjmowani klienci. Obsługiwane będą wszystkie rodzaje spraw związane z ubezpieczeniami społecznymi.

Na podstawie opisu makowscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu z użyciem noża na bezdomnego mężczyznę. Jak się okazało był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.
Poszkodowany zgłosił policji, że przyszedł do niego znany mu osobiście mężczyzna, nożem przeciął mu twarz grożąc pozbawieniem życia i zażądał piwa. Gdy spełnił żądania sprawca odszedł.
Policjanci na podstawie opisu podanego przez 29-latka bardzo szybko go znaleźli. Okazało się, że jest dobrze znany makowskim funkcjonariuszom. 35-letni mężczyzna został zatrzymany. Ponadto był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce zaprasza w niedzielę 8 listopada mieszkańców powiatu na kolejną akcję profilaktyczną w ramach projektu 'Dbam o oddech’, która odbędzie się w Centrum Kultury w Troszynie.
Bezpłatne badania profilaktyczne odbędą się w godz. 8 – 16.
Osoby z grupy ryzyka mogą bezpłatnie otrzymać inhalatory lub aparaty do gimnastyki oddechowej oraz skierowanie na badania poszerzone: konsultacje u lekarza specjalisty z zakresu chorób płuc, RTG, tomografię komputerową.
Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu ostrołęckiego: mężczyzn w wieku 35 – 59 lat, osób powyżej 65 roku życia, regularnych oraz biernych palaczy.

Od września br. w Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle kontynuowane są zajęcia z dialektu kurpiowskiego prowadzone przez Halinę Cichoń. Udział w nich biorą uczniowie z klas I i II rozpoczynając tym samym cykl zajęć w ramach realizacji programu autorskiego będącego innowacją pedagogiczną.
Ponad dwudziestoosobowa grupa poznaje tajniki mowy naszych przodków i zasady zapisywania tej mowy przy wykorzystaniu specjalnych liter kurpiowskich. Dzieci korzystają z 'Elementarza kurpiowskiego’ autorstwa Wojciecha Łukaszewskiego oraz pionierskiego opracowania prof. Jerzego Rubacha 'Zasady pisowni kurpiowskiego dialektu literackiego’.
Na rok szkolny 2015/2016 zaplanowane są również spotkania warsztatowe z twórcami ludowymi, zajęcia w terenie oraz inne lekcje przybliżające uczniom historię i tradycje regionu kurpiowskiego.