18.1 C
Ostrołęka
czwartek, 19 września 2024 r.

Otwarte zawody w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu

Ostrołęccy ATLECI wzięli udział w Otwartych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu w Grajewie. Ostrołękę reprezentowali trzej zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka: Jakub Borkowski w kategorii Senior amator, Krzysztof Cybulski i Wiesław Cybulski w kategorii 40-49 Masters.

Fotograf ślubny Malwina Łuba

Jakub i Wiesław startowali w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu, natomiast Krzysztof tylko w wyciskaniu. W wyciskaniu, które było na 3 komendy: start, press i stojak, Jakub podszedł bardzo asekuracyjnie. Zaliczył bezproblemowo wszystkie trzy podejścia: 150, 152,5 oraz 155 kg, z tym wynikiem zajął 4 miejsce nieznacznie tracąc do podium.

Drugi startujący Krzysztof również zaliczył wszystkie 3 próby i z wynikiem 145 kg zajął 3 miejsce w swojej kategorii.

Trzeci ze startujących Wiesław z wynikiem 117,5 kg uplasował się na pozycji piątej. W martwym ciągu Wiesław Cybulski w ostatniej próbie uzyskał 155 kg i zajął lokatę tuż za podium w swojej kategorii. Jakub zaczął martwy ciąg od podejścia na 230 kg, w drugiej próbie zaliczył 240 kg, a w trzecim podejściu równie łatwo jak poprzednie dźwignął 250 kg. Ćwierć tony uniesione przez Jakuba w ciągu martwym pozwoliło na zajęcie 2 miejsca na podium.

Ostrołęccy zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki, a dla Jakuba był to zarazem sprawdzian i doświadczenie startowe w trójboju przed Mistrzostwami Europy WPA trójboju siłowego, które odbędą się 22 listopada 2019 w Pabianicach – -informuje trener UKS ATLETA Ostrołęka Władysław Niedźwiecki.