-3.9 C
Ostrołęka
środa, 29 listopada 2023 r.

OSZUSTWO NA POLICJANTA CBŚP

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu nadzoruje dochodzenie dotyczące 78-letniej Elżbiety O., która padła ofiarą oszustów i straciła 10 000 USD. Do zdarzenia doszło 10 listopada tego roku w Makowie Mazowieckim.

Pokrzywdzona szczegółowo opisała jego przebieg. Zeznała, że jest na emeryturze. Na jej telefon stacjonarny zadzwoniła osoba podająca się za pracownika Poczty Polskiej. Przekazała, że ma zostać jej doręczona przesyłka.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Następnie telefonicznie skontaktował się z pokrzywdzoną mężczyzna podający się za policjanta CBŚP, który podał jej swoje dane, m. in. imię i nazwisko, numer ID, numer pokoju w jakim pracuje, by mogła go zweryfikować. Polecił Elżbiecie O. zadzwonić numer alarmowy 999, co zrobiła. Według niej telefon odebrał ten sam mężczyzna, z którym rozmawiała wcześniej.

Uprzedził kobietę, że może dojść do napadu na jej mieszkanie przez sprawców podających się za pracowników poczty, ale jest ono pilnowane przez policję. Na pytanie rozmówcy pokrzywdzona poinformowała go, że ma pieniądze w mieszkaniu w określonej kwocie
i walucie. Dalej mężczyzna instruował ją co ma zrobić, jak się zachować i jak zabezpieczyć mieszkanie. Podał je również dane innego 'policjanta”, którego należy wpuścić do mieszkania, by zrobić zdjęcia opisanych pieniędzy.

Do pokrzywdzonej zgłosił się mężczyzna, który pozorował sporządzanie fotografii przygotowanych wcześniej banknotów. Rzekomy policjant zabrał pieniądze Elżbiecie O.
i zaczął uciekać. Pokrzywdzona próbowała go zatrzymać, ale bezskutecznie.

Aktualnie podejmowane są intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców oszustwa oraz pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce po raz kolejny zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Ostrołęki oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za osoby najbliższe: córkę, wnuczka, wnuczkę, innych kuzynów, czy funkcjonariuszy policji lub innych służb, którzy proszą o przekazanie pieniędzy lub informują o prowadzonych akcjach policyjnych.

Przypomina, że żaden prawdziwy policjant czy funkcjonariusz innych służb nie ma prawa żądać od nas wydania pieniędzy. Członkom rodzin seniorów przypomina, by uczulić dziadka czy babcię na tego typu sytuacje oraz informować ich o zagrożeniach płynących ze strony oszustów.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex