12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Oszust trafił do aresztu

REKLAMA

Co najmniej pięćdziesiąt osób padło ofiarami oszusta, który na portalach internetowych oferował sprzedaż maszyn rolniczych. Jego przestępczy proceder przerwali łomżyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

30-latek zamieszczał ogłoszenia o sprzedaży maszyn rolniczych, których nie miał. Warunkiem kupna maszyny była wpłata zaliczki na podane przez niego konto. Zaraz po tym jak zainteresowani ofertą przelali pieniądze kontakt ze sprzedającym urywał się. Podejrzany działając w ten sposób oszukiwał osoby w całej Polsce.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Sprawą zainteresowali się łomżyńscy policjanci, po tym jak zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu, który został w ten sposób oszukany. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępczym procederem może mieć 30-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna wpadł w ręce łomżyńskich policjantów w swoim mieszkaniu. Mundurowi zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM oraz 18 kart bankomatowych. Policjanci ustalili również, że podejrzany używał 14 rachunków bankowych.

Okazuje się, że oszukanych mogło zostać dużo więcej osób w całym kraju. Na razie łączna wartość strat wynosi blisko 110 tysięcy złotych. 30-latek był poszukiwany do wielu spraw. Usłyszał już 8 zarzutów oszustw. Decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

fot. KMP Łomża

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex