11.3 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Osoby naruszające nietykalność cielesną i znieważające policjantów podczas interwencji nie są bezkarne

REKLAMA

Ostrowscy policjanci w ciągu doby przeprowadzają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu różnego rodzaju interwencji. Niestety większość dotyczy osób nietrzeźwych i agresywnych. Wtedy nierzadko dochodzi do naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz ich znieważenia. Sprawcy tych przestępstw nie są bezkarni.

W drugiej połowie września małkińscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy bmw jeżdżącym w Orle. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującego 28-latka z powiatu ostrowskiego. W trakcie zatrzymania mężczyzna używał słów wulgarnych wobec policjantów, ponadto naruszył ich nietykalność cielesną. Przed zatrzymaniem w policyjnym areszcie został zbadany na stan trzeźwości. Miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty w związku z popełnionymi przestępstwami.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Pod koniec października zapadł wyrok w jego sprawie. 28-latek został skazany za 4 przestępstwa: dwa dotyczyły kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas jego zatrzymania.

Wyrokiem sądu 28-latek ma 6 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto poniesie surową karę finansową na łączną kwotę 19,5 tys. zł dodatkowo zapłaci koszty procesu.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex