Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT

REKLAMA

Państwowa Inspekcja Sanitarna rozpoczyna realizację ogólnopolskiej edycji projektu 'Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”. Będzie  on prowadzony do 30 września 2013 r., a jego celem jest wzmocnienie realizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych poprzez przygotowanie i dystrybucję podręcznika, szkolenia dla funkcjonariuszy Policji i Strażników Miejskich, Samorządów odpowiedzialnych za egzekucję zapisów ustawy w  zakresie przestrzegania zakazu palenia oraz oznakowanie stref  bezdymnych.

REKLAMA

Celem projektu jest także wzmocnienie przestrzegania ustawy poprzez kampanię społeczno- informującą o obowiązujących regulacjach w zakresie miejsc wolnych od dymu tytoniowego oraz konsekwencjach zdrowotnych używania tytoniu .

Projekt jest finansowany przez Międzynarodową Unię ds. Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc  we współpracy ze Światową Fundacją ds. Walki z Chorobami Płuc (World Lung Foundation).

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT