Obchody 70. rocznicy pacyfikacji wsi Bandysie

REKLAMA

W piątek 3 października rozpoczynają się trzydniowe obchody 70. rocznicy pacyfikacji wsi Bandysie.

REKLAMA

W organizację tych tragicznych wydarzeń włączyło się Towarzystwo Kurpiowskie 'Strzelec’ w Czarni. Mówi prezes Witold Kuczyński.

Szczegółowy program uroczystości:

3 października (piątek), godz. 18.00.

Bandysie – remiza Ochotniczej Straży Pożarnej

• 'Tak było” – wspomnienia mieszkańców Bandyś o wydarzeniach sprzed siedemdziesięciu lat

• 'Pusta Noc” – modlitwy i pieśni żałobne w wykonaniu wiejskich śpiewaków pogrzebowych

4 października (sobota), godz. 17.00.

Ostrołęka – Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Plac gen. J. Bema 8

• Otwarcie wystawy 'Stutthof 1939–1945. Historia i jej świadkowie” – w 70. rocznicę pacyfikacji wsi Bandysie

5 października (niedziela), godz. 13.45.

Bandysie

• Przemarsz uczestników uroczystości sprzed remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na plac przed pomnikiem

• Wprowadzenie do uroczystości

• Msza Święta w intencji mieszkańców Bandyś zamordowanych w obozie Stutthof

• Apel Poległych

• Składanie kwiatów w miejscu pamięci

• Część artystyczna w wykonaniu uczniów szkół z gminy Czarnia

• Wystąpienia oficjalnych gości

• Zakończenie uroczystości

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT