Obchody 181. rocznicy bitwy pod Ostrołęką i podsumowanie projektu 'Ponarwie”

REKLAMA

W  sobotę (26 maja) w Ostrołęce odbędą się uroczystości związane z obchodami 181. rocznicy bitwy pod Ostrołęką, która miała miejsce 26 maja 1831 r. oraz z zakończeniem projektu 'Ponarwie”, w ramach którego wybudowany został pomnik mauzoleum. Patronat honorowy nad uroczystościami objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

REKLAMA

Rewitalizacja i odbudowa fortu ziemnego i pomnika mauzoleum była możliwa dzięki otrzymanej przez muzeum dotacji unijnej w wysokości ponad 5,2 mln zł. Pozostała część środków pochodziła z budżetu województwa mazowieckiego – ponad 2,5 mln zł oraz ze środków własnych muzeum – ponad 100 tys. zł.

Pomnik mauzoleum został zrewitalizowany, a następnie zaadoptowany na potrzeby Muzeum Powstania Listopadowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej aranżacji, umożliwiającej wykorzystanie rozwiązań multimedialnych, mauzoleum zostało dostosowane do oczekiwań młodego pokolenia.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 15. Poprzedzi je Festiwal Win Węgierskich.

Program uroczystości dostępny jest na stronie: muzeum.ostroleka.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT