NSA potwierdza decyzję wojewody w sprawie radnej

REKLAMA

Ewa Żebrowska – Rosak po raz drugi ostatecznie utraciła mandat radnej Miasta Ostrołęka. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną rady miasta Ostrołęka i samej zainteresowanej na zarządzenie zastępcze wojewody mazowieckiego. Wyrok jest prawomocny.

REKLAMA

Wojewoda wygasił mandat radnej zarządzeniem zastępczym 22 lipca 2011 roku. Podstawą była ustawa o samorządzie gminnym, według której radny nie może prowadzić działalności na własny rachunek (lub wspólnie z innymi osobami) z wykorzystaniem mienia gminy,
w której uzyskał mandat. Nie jest również dozwolone, by zarządzał taką działalnością lub był przedstawicielem bądź pełnomocnikiem w jej prowadzeniu. Zasadność zarządzenia wojewody potwierdził wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 24 stycznia 2012 r. – sąd oddalił skargę rady miasta Ostrołęka.

Zarządzenie zastępcze wojewody ostatecznie 19 czerwca 2012 roku potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając skargę kasacyjną wniesioną przez miasto Ostrołęka
i zainteresowaną radną. Na jej miejsce w radzie miasta wstąpi następna osoba z listy.

 

 

Tomasz Pietrasieński
Koordynator oddziału prasowego  wojewody mazowieckiego

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT