Nowy partner Ostrołęki

REKLAMA

We wtorek 6 września w ratuszu podpisano umowę o współpracy partnerskiej między Ostrołęką i miastem Kemer w Turcji. Podpisy pod dokumentem złożyli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i wiceburmistrz Kemer Kemal Yüksel. Podczas uroczystości był obecny poseł Grzegorz Matusiak, szef polsko – tureckiej grupy parlamentarnej.

REKLAMA

Tureccy goście przebywają w mieście w związku ze współpracą placówek szkolnych. Tureckie miasto reprezentują także Elmas Demir – specjalistka ds. PR w Kemer oraz architekt miejski Sanel Gul. Ze stroną turecką w ramach międzynarodowej wymiany uczniów współpracuje Zespół Szkół nr 5.

Podpisanie umowy poprzedziła wzajemna filmowa prezentacja. Kemer to liczące około 12 tysięcy mieszkańców miasto w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya, nad Morzem Śródziemnym. Będzie ósmym partnerem Ostrołęki dołączając do Alytusa (Litwa), Cafelandii (Brazylia), Balassagyarmat (Węgry), Meppen (Niemcy), Mostów (Białoruś), Pryluk (Ukraina) i Lagodekhi (Gruzja) – informuje Urząd Miasta.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT