Noworoczne Spotkanie Związku Kurpiów

REKLAMA

Noworoczne Spotkanie Związku Kurpiów odbyło się 10 stycznia w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Gości powitała prezeska Stowarzyszenia Iwona Choroszewska-Zyśk, która również odebrał odznakę 'Zasłużony dla kultury polskiej’, nadawaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Podczas spotkania uhonorowano odznakami honorowymi Pro Masovia księdza dr Wiesława Białczaka, proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, kapelana Związku Kurpiów oraz doktora Jana Prusika – wykładowcę i regionalistę. Anna Ogniewska – skarbnik Związku Kurpiów została wyróżniona przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika listem gratulacyjnym 'w podziękowaniu za wszechstronną działalność na rzecz utrwalenia tożsamości regionalnej oraz przekazywania pięknych tradycji i obyczajów kurpiowskich, a także cenny wkład wniesiony w promocję Kurpiowszczyzny’.

REKLAMA

Związek Kurpiów natomiast po raz kolejny przyznał wyróżnienia osobom, które w sposób szczególny angażują się w pracę na rzecz Stowarzyszenia. Trafiły one do Teresy Grzyb, Elżbiety Dylewskiej oraz Juliusza Jakimowicza, który do końca ubiegłego roku pełnił funkcję dyrektora Muzeum Skansenu w Nowogrodzie.

Podczas spotkania zaprezentowano także najnowsze wydawnictwo Związku Kurpiów – przewodnik po Kurpiach w wersji polsko-angielskiej – wydanie kieszonkowe. Popołudnie artystycznie uświetniła grupa Śpiewu Przyczyna.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT