Nowi żołnierze w szeregach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej (zdjęcia)

REKLAMA

Ponad 100 ochotników przekroczyło bramę koszar 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W czasie, gdy inni korzystają z wakacji i cieszą się letnim słońcem, kolejna grupa mieszkańców północnego Mazowsza rozpoczęła szkolenie w ramach projektu 'Wakacje z WOT”.

Wśród ochotników są zarówno osoby, które po raz pierwszy założyły mundur, jak i ci, którzy wrócili do służby po latach. To przedstawiciele różnych środowisk i zawodów. W szeregi Terytorialsów wstąpili m.in. sportowcy, uczniowie, instruktor jazdy konnej, logistyk, tancerka, nauczyciel, kurator sądowy oraz muzycy. Łączy ich chęć służby Ojczyźnie i gotowość do działania na rzecz lokalnych społeczności.

REKLAMA

Przed ochotnikami 16-dniowe szkolenie podstawowe, znane jako 'szesnastka” oraz 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, przeznaczone dla żołnierzy rezerwy.

Program szkoleniowy obejmuje zajęcia z zakresu musztry wojskowej, taktyki, topografii, medycyny pola walki, udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz praktycznych umiejętności strzeleckich i posługiwania się bronią. To intensywny czas, wymagający sprawności, dyscypliny i odporności psychicznej, ale też rozwijający umiejętności pracy w zespole.

Po zakończeniu szkolenia, nowi Terytorialsi minimum jeden weekend w miesiącu, poświęcą na doskonalenie wojskowego rzemiosła w batalionach rozlokowanych blisko swojego miejsca zamieszkania – w Ciechanowie, Komorowie, Siedlcach i Zegrzu Południowym – poinformowała st. kpr. Renata Jaskulska z Sekcji Komunikacji Społecznej.

fot. 5 MBOT

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA