Niebieski Marsz w Ostrołęce

REKLAMA

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia ulicami Ostrołęki przeszedł Niebieski Marsz. Uczestnicy spotkali się w Galerii Bursztynowa i przemaszerowali wspólnie pod ratusz, który tego wieczoru został oświetlony na niebiesko.
 

REKLAMA

To już czwarta akcja w Ostrołęce, dzięki której świadomość mieszkańców związana z chorobą rośnie.
 

Na czele ostrołęckiego marszu szły alpaki, które na co dzień pracują z dziećmi niepełnosprawnymi.
 

Autyzm to nie choroba, to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. W Polsce jedno dziecko na sto ma zdiagnozowany autyzm, dlatego niezwykle ważnym zadaniem jest stałe zwiększanie poziomu wiedzy na ten temat.

galeria zdjęć

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT