Nauczyciele zakończyli kurs dialektu kurpiowskiego

REKLAMA

Powiększ

11 osób wzięło udział w kursie z dialektu kurpiowskiego zorganizowanym, już po raz trzeci, przez Związek Kurpiów. Uroczyste podsumowanie odbyło się 16 czerwca.

REKLAMA

Poinformowała Iwona Choroszewska- Zyśk, wiceprezes Związku Kurpiów.
Zajęcia z dialektu prowadzili Henryk Gadomski i Tadeusz Grec. Dzięki tego typu warsztatom uczniowie z wybranych szkół w gminach Kadzidło i Lelis utrwalają zasady mowy kurpiowskiej.

Fot. Związek Kurpiów

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT