back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Najlepsze koła gospodyń wiejskich i najaktywniejsze sołectwa nagrodzone

REKLAMA

Sołectwo Zgorzała w Gminie Lesznowola i Koło Gospodyń Wiejskich ‘Optymiści z klasą” z Ruszkowa w gminie Nasielsk to zwycięzcy organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego konkursów na ‘Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” i ‘Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”. Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczył marszałek Adam Struzik.

Kapituła konkursu ‘Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” oceniła działalność kół gospodyń wiejskich. Pod uwagę brano m.in.: wykorzystanie środków unijnych, innowacyjnych technologii na obszarach wiejskich, aktywizowanie lokalnych społeczności, rozwijanie turystyki i rolnictwa ekologicznego oraz podnoszenie jakości żywności. W tym roku pula nagród w konkursie wyniosła 40 tys. zł.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Wyłoniono także laureatów w konkursie ‘Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców wsi, mobilizacja do podejmowania nowych inicjatyw i prezentacja dobrych praktyk, wymiana doświadczeń, a przede wszystkim ukazanie wsi jako miejsca do życia i rozwoju.

Przyznano także wyróżnienia i nagrody w wysokości 1,5 tys. zł, które trafiły m.in. do sołectwa Lelis w gminie Lelis (pow. ostrołęcki) za zadanie pn. ‘Doposażenie świetlicy wiejskiej w Lelisie”.

Najlepsze koła gospodyń wiejskich

Kapituła przyznała 5 nagród głównych:

I miejsce i nagroda w wysokości 8 tys. zł – KGW ‘Optymiści z klasą” w Ruszkowie gm. Nasielsk w powiecie nowodworskim,

II miejsce i nagroda w wysokości 7 tys. zł – KGW ‘Czerwone Korale” w Klaskach gm. Pokrzywnica w powiecie w powiecie pułtuskim,

III miejsce i nagroda w wysokości 6 tys. zł – KGW w Golach gm. Baranów w powiecie grodziskim,

IV miejsce i nagroda w wysokości 5 tys. zł – KGW w Goszczynie gm. Goszczyn w powiecie grójeckim,

V miejsce i nagroda w wysokości 4 tys. zł – KGW ‘Malinowe Usta’ gm. Lipowiec Kościelny w powiecie mławskim.

Wyróżnienia i nagrody w wysokości 2 tys. zł otrzymały:

KGW 'Nasz Borek” w Borku gm. Gniewoszów (pow. kozienicki);
KGW w Sikorach gm. Bielany (pow. sokołowski);
KGW w Gośniewicach gm. Jasieniec (pow. grójecki);
KGW w Majdanie gm. Wołomin (pow. wołomiński);
KGW 'Cieślanki” w Cieślach gm. Bodzanów (pow. płocki).

Konkurs pn. ‘Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” organizowany został przez Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich po raz szósty. Adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich działających w województwie mazowieckim, które prowadzą aktywną działalność, mają widoczne sukcesy i są zaangażowanie w życie lokalnych społeczności.

Sołectwa z nagrodami

Zwycięzcami w konkursie zostały następujące sołectwa:

I miejsce i nagroda 5 tys. zł – Sołectwo Zgorzała w gminie Lesznowola (pow. piaseczyński) za zadanie pn. ‘Cyfrowa Zgorzała”;

II miejsce i nagroda 4 tys. zł – Sołectwo Koszewnica w gminie Kotuń (pow. siedlecki) za zadanie pn. ‘Koszewnica buduje swoją przyszłość modernizacja świetlicy”;

III miejsce i nagroda 3 tys. zł – Sołectwo Adamów Wieś w gminie Radziejowice (pow. żyrardowski) za zadanie pn. ‘Stworzenie przestrzeni publicznej dla mieszkańców sołectwa”.

Przyznano także wyróżnienia i nagrody w wysokości 1,5 tys. zł, które trafiły do:

Sołectwa Lelis w gminie Lelis (pow. ostrołęcki) za zadanie pn. 'Doposażenie świetlicy wiejskiej w Lelisie”;
Sołectwa Regów w gminie Baranów (pow. grodziski) za zadanie pn. 'Wzrost integracji i aktywizacji społeczności sołectwa Regów-Gongolina poprzez stworzenie warunków do rekreacji i sportu”. 

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex