Nagrodzili najlepszych

REKLAMA

W Zespole Placówek Oświatowych w Kadzidle odbyło się podsumowanie konkursu 'Zachowanie niematerialnego dziedzictwa na przykładzie gwary kurpiowskiej’. Zadaniem uczestników przedsięwzięcia  było zapisanie w dialekcie kurpiowskim opowiadania, a następnie zaprezentowanie wybranych utworów.

REKLAMA

Treści dotyczyły dowolnych i wybranych przez uczestnika dziedzin życia Kurpiów, ich historii, kultury, obyczajów. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych biorących udział w projekcie nauki dialektu kurpiowskiego.

Pierwsze miejsce zajęły Klaudia Mróz, kl. III a za gadkę pt.: 'Lalecka’, oraz Oliwia Mróz, kl. II a za opowiadanie pt.: 'Źima’.

II miejsce Nikola Bakuła, kl. II b za gadkę pt.: 'Śwęta’ i Julia Bożomańska, kl. II b za opowiadanie pt.: 'Kisëńe kapusty’.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uroczystość uświetnił występ w wykonaniu uczniów, którzy zaprezentowali tańce, wiersze, gadki i piosenki kurpiowskie przy akompaniamencie ludowych muzyków Kazimierza Gadomskiego i Pawła Łaszczycha.

Fot. www.kadzidlo.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT