back to top
4.1 C
Ostrołęka
poniedziałek, 15 grudnia 2025 r.

Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej wśród laureatów konkursu 'Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba’

REKLAMA

Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej z Ostrowi Mazowieckiej znalazło się wśród laureatów X edycji konkursu 'Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba’.
Otrzymało nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii 'Najciekawsza wystawa” przedstawiając wystawę pt. 'Polska, słup granitowy Armii Polskiej – Szkoła Podchorążych Piechoty w Ostrowi  Mazowieckiej –Komorowie. Historia, zabytki, tradycje, pamiątki, absolwenci”.

REKLAMA

Ostrowskie muzeum występowało w konkursie po raz pierwszy (istnieje dopiero niecałe trzy lata).

Uroczystość wręczenia nagród i honorowych wyróżnień laureatom Konkursu odbyła się we wrześniu w Centrum Kulturalno – Re­kreacyjnym Muzeum Wsi Mazowieckiej w  Sierpcu.

Organizatorami konkursu są Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Nagradzane są w nim najciekawsze wydarzenia realizowane  przez mazowieckie placówki muzealne. Konkurs 'Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba’ jest dla instytucji muzealnych doskonałą okazją do zapre­zentowania swej działalności i osiągnięć.

O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego muzealnego projektu edukacyjnego, muzealnego projektu otwartego oraz wydawnictwa muzealnego 2015 roku ubiegało się aż 91 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex