back to top
-0.7 C
Ostrołęka
niedziela, 23 lutego 2025 r.

MKKK SHINKYOKUSHIN – III Puchary na Pucharze Polski w Karate

REKLAMA

10 grudnia w Ciechanowie odbył się Puchar Polski w Karate. W kategorii Juniorów Młodszych reprezentujący MKKK SHINKYOKUSHIN zawodnicy zdobyli trzy trzecie miejsca, a byli to: Weronika Czajka(uczennica III L.O. w Ostrołęce), Kinga Kot(uczennica II L.O. w Ostrołęce) i Łukasz Kołodziejski (uczeń I L.O. w Makowie Mazowieckim). Natomiast tuż za podium po wygranych walkach stanęli: Natalia Nalewajk, Zuzanna Bakuła i Krzysztof Modzelewski.
– 'Razem z sensei Arturem Prusińskim jesteśmy zadowoleni ze startu naszych podopiecznych. Dla porównania w tamtym roku, na tej samej imprezie zdobyliśmy dwa puchary ” – zaznacza  sensei Marian Zając.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Tego samego dnia wieczorem, zawodnicy i instruktorzy MKKK SHINKYOKUSHIN obejrzeli na Bielanach w Warszawie, najsilniej obsadzony turniej w Polsce. Była to 9 edycja Kokoro Cup. W walkach  wzięli udział najlepsi zawodnicy z Europy. Ośmiu z nich sędziował sensei Artur Prusiński. Dobrym akcentem był  udział w pokazie instruktorów Branch Mariusz Mazur, dwóch instruktorów MKKK – sensei Artura Prusińskiego i sempai Wojciecha Domańskiego. To duże wyróżnienie i dobry przykład dla młodych adeptów sztuki karate. Turniej wygrał Maciej Mazur, pokonując w finale Waldemarasa Gudauskasa z Litwy, 3 miejsce zajął Francuz- Jean-Paul Jaquot. Maciej Mazur jest wicemistrzem Europy z 2015 roku oraz ósmym zawodnikiem Mistrzostw Świata open w Japonii.

11 grudnia zawodnicy i instruktorzy MKKK SHINKYOKUSHIN uczestniczyli w seminarium karate  w Warszawie, które prowadził dwukrotny Mistrz Świata, shihan Kou Tanigawa.  W seminarium wzięło udział prawie stu zawodników i instruktorów  z kilkunastu klubów z Polski i Litwy.  Doświadczony japoński trener przedstawił elementy kombinacji, stosowane w treningu japońskich zawodników oraz formy zabawowe stosowane w Japonii dla najmłodszych . W seminarium wziął udział sensei Marian Zając wraz z instruktorami i zawodnikami klubu.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex