12.7 C
poniedziałek, 6 maja 2024 r.

Mistrzostwa Warszawy w pływaniu

Z nowym rekordem Polski, wieloma życiowymi oraz 11 medalami wróciły zawodniczki UKS ‘Piątka” Ostrołęka” z Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu o puchar Bogdana Olesińskiego Przewodniczącego Rady Mokotowskiej Fundacji Warszawianka.

Zawody odbyły się 3 i 4 czerwca 2016 r. w Warszawie.

Marysia Murawska zdobyła osiem medali. Na 50 m stylem motylkowym z czasem 28,83 s ustanowiła nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej. Ponadto wywalczyła złote medale na: 50 m stylem dowolnym z czasem. 28,21 s – nowy rekord życiowy, 100 m stylem motylkowym z czasem 1:08,07 – rekord życiowy, 50 m stylem grzbietowym z czasem 31,71 s – rekord życiowy, trzy srebrne medale na dystansach : 50 m stylem klasycznym z czasem 36,51 s. – rekord życiowy, 100 m stylem dowolnym z czasem 1:00,59 s. – rekord życiowy, 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10,83 s., oraz brązowy medal na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:18,89 – rekord życiowy. Wyniki osiągnięte przez Marysię uplasowały ją na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów w roczniku 2003.

Magda Kowalska w roczniku 2004 zdobyła trzy medale: złoty na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:17,36 s.- nowy rekord życiowy, srebrny na dystansie 200 m stylem motylkowym z czasem 2:56,08 –  rekord życiowy, brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:09,26 s. Ponadto była czwarta na dystansie 50 m  stylem dowolnym z czasem 32,39 s.

Dzięki wynikom osiągniętym przez zawodniczki klub UKS ‘Piątka” Ostrołęka wśród 67 startujących klubów uplasował się na dziewiątym miejscu.