Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce kontynuuje cykl spotkań dla przedszkolaków zatytułowany 'Wszyscy czytamy dzieciom’

REKLAMA

Inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Jej głównym celem utrwalenie w dzieciach nawyku czytania.

REKLAMA

Podkreśla Sabina Malinowska, zastępca dyrektora MBP.

W tegoroczną akcję zaangażowali się młodzi ostrołęccy poeci: Karol Samsel i Agnieszka Ochenkowska.

Czytanie stymuluje rozwój mowy i usprawnia pamięć. Książki ubogacają bierny jak i czynny słownik dziecka, poszerzając wiedzę o świecie i pomagając w ten sposób odnosić sukcesy w przedszkolu i w szkole. Czytanie pomaga także w przezwyciężaniu dysleksji.

Fot. MBP w Ostrołęce

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT