Mazowsze najsilniejszym polskim regionem

REKLAMA

Województwo mazowieckie po raz kolejny jest niekwestionowanym liderem rankingu dochodów jednostek samorządu terytorialnego w przeliczeniu na mieszkańca.

REKLAMA

Mówi marszałek Adam Struzik.
 

Przygotowany przez prof. Pawła Swianiewicza i dr Julitę Łukomską z Uniwersytetu Warszawskiego ranking zamożności opierał się na dochodach samorządów za 2018 r. Pozycję liderów podobnie jak w poprzednich latach utrzymały: województwo mazowieckie, powiat człuchowski, Warszawa, Sopot, Polkowice. Dochody Mazowsza w przeliczeniu na mieszkańca od paru lat są na poziomie wyższym w stosunku do innych regionów. W 2018 r. stopień zamożności regionu per capita wyniósł ponad 420 zł. Kolejny region – dolnośląski osiągnął zaledwie 301 zł.
 

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA