11.3 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Mazowsze ma pieniądze dla przedsiębiorstw i OZE

REKLAMA

Województwo mazowieckie przekaże 360 mln zł (w tym 271 mln zł to środki UE) na rozwój mazowieckich przedsiębiorstw oraz odnawialne źródła energii. Skorzystają mikro-, mali i średni przedsiębiorcy z Mazowsza, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, TBS-y, SIM-y, zarządcy wielorodzinnych budynków mieszkalnych i klastry energetyczne.

Dzięki preferencyjnym pożyczkom poprawią oni konkurencyjność swoich firm na rynku lokalnym. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, nowa perspektywa finansowa 2021-2027 to ogromne wyzwanie, ale i wsparcie dla regionu mazowieckiego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Uzyskane środki przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć na zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych lub wprowadzenie nowych usług i produktów. Pozwoli to na podniesienie innowacyjności przedsiębiorstw oraz obniżenie kosztów prowadzenia działalności i bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Powstałe w ten sposób oszczędności m.in. zwiększą liczbę miejsc pracy oraz poprawę komfortu pracy zatrudnionych.

OZE to drugi obszar pomocy. Ze środków unijnych będzie finansowana budowa i rozbudowa instalacji odnawialnych źródeł energii elektrycznej i ciepła wraz z infrastrukturą powiązaną, czyli z magazynami energii i ciepła oraz przyłączeniem do sieci. W dużym stopniu może przełożyć się to na ograniczenie kosztów pozyskiwania energii elektrycznej i ciepła dla mieszkańców Mazowsza oraz unowocześni sposoby ich pozyskiwania.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex