back to top
5.5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Mazowsze działa na rzecz poprawy jakości powietrza

REKLAMA

Choć srogie zimy są już rzadkością, to problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domach wciąż jest duży – zmaga się z nim co piąty mieszkaniec województwa mazowieckiego. Blisko połowa ankietowanych odczuwa w związku z tym negatywne skutki zdrowotne. Ubóstwo energetyczne było głównym tematem Forum Czystego Powietrza, które odbyło się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Przedstawiciele władz regionu, specjaliści oraz samorządowcy przedstawili swoje projekty oraz plany dotyczące ochrony środowiska. Dzięki licznym programom wsparcia mieszkańcy mogą liczyć na dodatkowe pieniądze na przykład przy wymianie pieców. Mówi marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Przedstawiciele samorządu Mazowsza przeprowadzili badania dotyczące ubóstwa energetycznego w naszym województwie i jego przyczyn. Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, ubóstwo energetyczne staje się realnym problemem tysięcy mieszkańców. Wiele gospodarstw nie może zapewnić sobie wystarczającego poziomu ciepła i energii elektrycznej do zasilania urządzeń oraz do oświetlenia.

Na rzecz poprawy jakości powietrza potrzeba wspólnych działań – podkreśla przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski.

Tylko w tym roku samorząd województwa mazowieckiego na programy wsparcia związane z ochroną powietrza przeznaczy ponad 32 mln złotych.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex