Matka omal nie zagłodziła niepełnosprawnego syna

REKLAMA

Na trzy miesiące została aresztowana matka, która znęcała się nad swoim niepełnosprawnym synem. Omal nie zagłodziła 13-latka.

Jak informuje ostrołęcka policja pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle zostali powiadomieni przez członka rodziny, który był zaniepokojony nieobecnością chłopca. Udali się do domu na terenie gminy, gdzie 13-latek miał mieszkać. Chłopiec był wycieńczony i wygłodzony, z widocznymi odleżynami. Natychmiast został przewieziony do szpitala.

REKLAMA

Ustalono, że synem miała zajmować się 35-letnia matka, która tego nie robiła. Zostawiała go samego nawet na kilka dni bez jedzenia, picia i opieki higienicznej, czy medycznej. Członkom rodziny mówiła, że jest w ośrodku, gdzie ma zapewnioną opiekę.

Z opinii lekarza wynikało, że chłopiec był skrajnie niedożywiony i odwodniony, a stan zdrowia stwarzał dla niego bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT