12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Mammobus w Ostrołęce i powiecie – badania profilaktyczne to podstawa

REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Można je przeprowadzić w mammobusie, który odwiedza Kurpiowszczyznę.

Z bezpłatnych badań i konsultacji mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. W bieżącym roku mammobus odwiedził już gminy Lelis, Troszyn, Łyse, Myszyniec, Goworowo, Olszewo – Borki. W najbliższych dniach z badań będą mogły skorzystać mieszkanki Rzekunia i Czerwina.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20 procent wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Mówi dr nauk medycznych Maciej Biernacki, chirurg onkolog.

Najważniejszym czynnikiem warunkującym wyleczenie jest odpowiednio wczesne postawienie diagnozy, które możliwe jest dzięki odpowiedniej profilaktyce i regularnym badaniom, w tym samokontroli prowadzonej przez kobietę.

Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie choroby, gdy możliwe jest jej skuteczne leczenie.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex