3.9 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Lotyń

REKLAMA

„Biała droga” – Lotyń Piosenka tygodnia w Radiu OKO. Codziennie od poniedziałku do niedzieli o 11:35 i 16:36

„Zachody nad St. Anthony” to najnowszy, 8-smy album zespołu „Lotyń”, od lat przyciągający miłośników melodyjnego, brytyjskiego brzmienia, na które znamienny wpływ wywiera pochodzenie muzyków zespołu – mała wieś Lotyń.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

„Lotyń to wieś pełna młynów i rzek mijających się i płynących wokół niej, to wieś zespołowa zakochana i przemijająca ale zawsze ta sama; pełna słów z piosenkami w środku, melodią z uczuć i odczuć, ze smutkiem, radością, syntezą myśli, dla jednych zrozumiałych dla innych zbyt prostych do zrozumienia; muzyka płynąca z pól i łąk, ze wsi położonej gdzieś na tysiącu samotnych wyspach, gdzie raz po raz spotkasz okręt na czubku wielkiego drzewa..”

Powyższy opis pochodzi z tomiku utworów wierszowanych Roberta Kałuży – lidera zespołu, który został dołączony do płyty. Spotykamy tu bardzo osobiste wyznania uczuć i emocji, nostalgiczne obrazy świata i przyrody, migawki z codzienności, które widziane oczami osoby mówiącej, stają się już nie tak zwykłe, lecz wręcz magiczne, nasycone ukrytą treścią. Wnikliwy czytelnik dostrzeże pytania o sens istnienia, zadawane za każdym razem w innej formie i kontekście.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex