LEKCJE O MAZOWSZU’ PO RAZ DRUGI

REKLAMA

’Rok dla Niepodległej’ to temat drugiej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza i MSCDN konkursu 'Lekcje o Mazowszu’. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, aby poszerzyć wiedzę uczniów na temat historii Polski i wzbogacić tradycyjne lekcje nowymi pomysłami. Scenariusze można zgłaszać do 28 lutego 2018 r.

REKLAMA

Podobnie, jak w poprzedniej edycji, aby wziąć udział w konkursie należy opracować scenariusz zajęć z zakresu edukacji regionalnej. Mają one pokazać młodzieży Mazowsze, region czerpiący inspiracje do rozwoju ze swej bogatej historii i dziedzictwa kulturowego.
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych – scenariusze dla uczniów w wieku 7-9, 10-14 i 15-18 lat. Przy wyborze najlepszego programu zajęć jury weźmie pod uwagę innowacyjność w doborze treści, środków dydaktycznych i metod, a także sposób prezentacji.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w pakietach edukacyjnych, które otrzymają wszystkie mazowieckie szkoły i biblioteki. Dla twórców najciekawszych projektów przewidziano nagrody finansowe.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT