Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których startowało dwóch zawodników UKS Atleta Ostrołęka odbyły się 20 czerwca.
W wadze do 95 kg wystąpił Sebastian Korzeniecki. Uzyskał w dwuboju 149 kg. Rekord życiowy w rwaniu o 1 kg więcej, podrzucie również o 1 kg więcej i 2 kg w dwuboju.
W kategorii +95 wystąpił Szymon Bieńkowski i uzyskał w dwuboju aż 180 kg. On również ustanowił trzy rekordy życiowe. W rwaniu podbił z 70 na 75 kg, w podrzucie z 100 na 105, a w dwuboju aż o 15 kg – poinformował Władysław Niedźwiecki, trener UKS ATLETA.
fot. UKS Atleta Ostrołęka








