Kontrole 'dzikich kąpielisk’

REKLAMA

Ostrowscy policjanci kontrolowali teren zbiorników po byłej żwirowni w Przyborowiu. To działanie miało na celu przeciwdziałanie kąpielom w miejscach zabronionych co nierzadko kończy się kalectwem a nawet śmiercią.

REKLAMA

Niestety część osób nadal ryzykuje swoje zdrowie a nawet życie wybierając do kąpieli miejsca, gdzie nie ma ratownika, widnieją tablice informujące o zakazie kąpieli a nawet czarne punkty wodne, gdzie wcześniej były przypadki utonięć. Tegoroczne lato jest upalne. W kraju od 1 czerwca utonęło już ponad 180 osób.

Ostrowscy policjanci, aby nie doszło do tego typu sytuacji w powiecie skontrolowali teren po byłej żwirowni w Przyborowiu. Mundurowi informowali osoby tam przebywające o zakazie kąpieli. Funkcjonariusze wskazywali miejsca, gdzie bezpiecznie można się kąpać bez ryzyka utraty zdrowia czy życia.

Policja apeluje do mieszkańców o zdrowy rozsądek nad wodą. Pamiętajmy, aby nie ryzykować utraty zdrowia czy życia i korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratownika. Absolutnie nie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA