12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Konkurs na wsparcie i rozwój ekonomii społecznej

REKLAMA

Innowacje społeczne pomagają w zmniejszaniu różnic ekonomicznych, mają również wpływ na równowagę społeczną i gospodarczą. Obszar ekonomii społecznej od lat wspierają Fundusze Europejskie. Są to m.in. usługi animacyjne, inkubacyjne oraz biznesowe. Można ubiegać się o dofinansowanie na działania z zakresu wsparcia przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej.

Wnioski przyjmuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych do 27 grudnia 2023 roku. Nabór został ogłoszony w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Konkurs skierowany jest dla regionu Mazowieckiego regionalnego i dotyczy świadczenia kompleksowych usług wsparcia ekonomii społecznej. Mogą je wykonywać tylko akredytowane Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) na obszarze sześciu podregionów województwa mazowieckiego: żyrardowskiego, płockiego, ciechanowskiego, ostrołęckiego, siedleckiego.

Projekt może być realizowany w partnerstwie. Na konkurs przeznaczona została kwota w wysokości 18 413 711 zł – (85% wkład z UE + minimalny wkład z budżetu państwa 10%).

Szczegółowe informacje w wybranym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich lub dzwoniąc na infolinię: 801 101 101.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex