4.4 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Koncert zespołu Wołosatki oraz kapeli 'Kurpianka’

REKLAMA

Chorągiew Mazowiecka ZHP w Ostrołęce w ramach XVII Rajdu Szlakami Barci Kurpiowskich zaprasza na koncert zespołu Wołosatki oraz kapeli kurpiowskiej 'Kurpianka’.

Odbędzie się w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle 1 października. 'Kurpianka’ wystąpi o godz. 17, a Wołosatki o 18. Wstęp wolny.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Partnerami wydarzenia są: Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki, Gmina Kadzidło oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Wołosatki to harcerski zespół wokalno-instrumentalny, który powstał w 1974 roku. Prezentuje i popularyzuje walory turystyczne kraju, a zwłaszcza Bieszczadów. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc jednocześnie tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki. Muzycznie poruszamy się w stylistyce ballady, bossanowy, bluesa, reggae, country, rock`n rolla.
Zespół Wołosatki wylansował wiele przebojów śpiewanych przez całą harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał kilkanaście płyt oraz dziesięć edycji 'Śpiewniczka Bieszczadniczka’.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex