back to top
3.9 C
Ostrołęka
wtorek, 26 listopada 2024 r.

Komisja Europejska

REKLAMA

14 września minęły trzy lata, od kiedy przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker zapowiedział w swoim orędziu o stanie Unii w 2016 r. utworzenie Europejskiego Korpusu Solidarności, który umożliwia młodym ludziom udział w różnorodnych działaniach solidarnościowych w całej UE.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Od tamtej pory ponad 161 tys. osób w wieku 18–30 lat dołączyło do korpusu. Inicjatywa ta odmieniła życie wielu ludzi. Większość finansowanych działań umożliwia udział w wolontariacie: indywidualnie lub w zespołach. Ale młodzież może również brać udział w stażach i znaleźć pracę. Co więcej, młodzież może stworzyć własne projekty solidarnościowe, podczas których może proponować, opracowywać i prowadzić działania przyczyniające się do pozytywnej zmiany w ich społeczności, w tym samym czasie mieszkając za granicą i zdobywając cenne umiejętności.

Jednym z najbardziej popularnych tematów, jakich dotyczą projekty realizowane w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, jest włączenie społeczne. Do innych tematów należy praca z młodzieżą, zmiana klimatu, rozwój społeczności lokalnych, obywatelstwo, edukacja i kultura. Zakładamy, że w najbliższych miesiącach i latach w tych obszarach powstanie ogrom nowych możliwości. W przypadku jednego na trzy działania finansowane w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności udział jest zarezerwowany dla uczestników o mniejszych szansach, którzy mierzą się z przeszkodami, takimi jak niepełnosprawność, trudności w nauce bądź przeszkody natury społecznej lub geograficznej.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex