8.1 C
niedziela, 19 maja 2024 r.

Kolejne sukcesy zawodników UKS Siódemka

W piątek w Białymstoku odbył się kolejny mityng zorganizowany dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wystartowała w nim piątka zawodników UKS Siódemka z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego. Zaprezentowali się bardzo dobrze. Zajęli czołowe miejsca i poprawili rekordy życiowe.

Martyna Budziłek wywalczyła 2 miejsce w biegu na 1000 m kobiet osiągając czas 2:54,00 s; o ponad 2 sekundy poprawiła swój rekord życiowy i o prawie 2 sekundy rekord Klubu.

Szymon Sala zajął 2 miejsce w biegu na 400 m z czasem 55,14 s (rekord życiowy poprawiony o 2,5s).

Amelia Kordel wygrała swoją serię biegu na 1000 m młodziczek, ale w całych zawodach w tej kategorii była druga. Uzyskała czas 3:27,71 s i rekord życiowy oraz rekord Klubu w kategorii U-14 poprawiła o prawie 13 sekund.

Karol Rogoziński zajął 6 miejsce w biegu na 1000 m mężczyzn i o ponad 1 sekundę poprawił ‘życiówkę”, która teraz wynosi 2:38,19 s.

Artur Mrozek także biegał na 1000 m i rekord życiowy – 2:44,12s, poprawił o prawie 4 sekundy.