KAROL BOJARSKI MISTRZEM Z REKORDEM POLSKI JUNIORÓW NA ZIMOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁOCKU

REKLAMA

W dniach 12-13.12.2015 roku odbyły się VII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Płocku. W zawodach brało udział około 200 zawodników z całej Polski, w tym reprezentant Ostrołęki Karol Bojarski.

REKLAMA

W swoim pierwszym starcie Karol pokazał klasę i swoje umiejętności w konkurencji 50m holowanie manekina, ustanowił nowy Rekord Polski Juniorów z czasem 31,09s oraz zdobył złoty medal i Mistrzostwo Polski .W tej samej konkurencji 50m holowanie manekina wywalczył brązowy medal w kategorii OPEN. Następną konkurencją było 100m ratowanie manekina w płetwach, w której Karol osiągnął czas 53,09, i zajął  II miejsce i zdobył Wicemistrzowski tytuł.

W sztafecie 4x25m holowanie manekina Karol z kolegami z drużyny (w składzie: Szwarczewski, Bojarski, Kępa, Kotowski) walczyli z zaciętością o medale co dało rezultaty. Ustanowili bowiem nowy rekord Polski poprawiając go o dwie sekundy – wynosi on 1:08,73. Drużyna zdobyła złoty medal i została Mistrzem Polski.

W drugim bloku zawodów Karol w konkurencji 100m ratownik zdobył II miejsce i srebrny medal z czasem 1:00,63s i drugi Wicemistrzowski tytuł.

Drugi dzień zawodów też należał do bardzo udanych dla Karola Bojarskiego. Po zaciętej walce ze swoim o rok starszym kolegą z Kadry Polski w konkurencji 100m ratowanie kombinowane zdobył kolejny złoty medal i tytuł Mistrzowski z czasem 1:07,04s. Później przyszedł czas na ostatnią konkurencję, ale zarazem bardzo trudną i wyczerpującą – 200m super ratownik. Karol zdobył kolejny złoty medal i tytuł Mistrza Polski z czasem 2:26,53s. Karolowi do pobicia rekordu Polski, który należy od dwóch lat do kolegi z byłego klubu (Ostrołęcki Wopr) zabrakło tylko 0:0,24 s, ten rekord wynosi 2:26,30.
W klasyfikacji generalnej całych zawodów Karol został Mistrzem Polski i odebrał Puchar .

Były to ostatnie zawody w tym roku, ale trzeba przyznać, że rok 2015 był bardzo udany dla Karola.

Przypomnijmy, Karol Bojarski został powołany do Kadry Polski gdzie reprezentował  Ostrołękę , Polskę w takich zawodach jak:
-Grand Prix Moravie (Brno)    
-1 miejsce  -50m holowanie manekina
-5 miejsce -100m holowanie manekina
-8 miejsce -200m super ratownik
-4 miejsce -sztafeta 4x25m
-5 miejsce – sztafeta 4x50m

–    Mistrzostwa Europy Juniorów Alicante(Hiszpania)
-10 miejsce -100m ratownik
-11 miejsce -50m holowanie manekina
-16 miejsce-100m holowanie kombinowane
-4 miejsce -sztafeta 4x25m Rekord Polski
-5 miejsce -sztafeta 4x50m

-24 Międzynarodowy Puchar Niemiec Warendorf 2015  
-3 miejsce -50m holowanie manekina
-3 miejsce  -100m holowanie kombinowane                                                            
-3 miejsce -sztafeta 4x25m holowanie
-5 miejsce -100m ratowanie w płetwach
-5 miejsce -100m ratownik
-9 miejsce -200m super ratownik

Były również starty w kraju tj.:
I runda Grand Prix Polski 2015 Ruda Śląska  gdzie zdobył nastepujace miejsca :
-1 złoty , 1 srebrny medal oraz 2 brązowe medale .W klasyfikacji Generalnej zawodów był na 2 miejscu.

II runda Grand Prix Polski 2015 Ozorków  gdzie zdobył następujące miejsca :
-3 złote medale, 2 srebrne medale i 2 brązowe medale oraz 2 Puchary za       1 miejsce w Juniorach i 3 miejsce w OPEN .

III runda Grand Prix Polski 2015 Szczecin była to Runda Finałowa gdzie zdobył
-3 złote i 3 srebrne medale oraz Puchar za 1 miejsce w kategorii Junior ze startów w Szczecinie i drugi Puchar za 2 miejsce za podsumowanie Generalne ze wszystkich startów w 2015r.

Gratulujemy Karolowi i trenerom. Życzymy wytrwałości w tym co robią oraz dalszych sukcesów w 2016 roku.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT