12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

JEŚLI WIDZISZ OBCE OSOBY „KRĘCĄCE SIĘ” POD BLOKIEM, CZY DOMEM? POWIADOM POLICJĘ!

REKLAMA

Ostrołęccy policjanci prowadzą czynności dotyczące włamania do mieszkania, które w ostatnim czasie miało miejsce na terenie miasta. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o czujność wobec obcych osób, które bez celu przebywają w rejonie bloków, bądź klatek schodowych. Za każdym razem kiedy takie osoby wzbudzą nasze podejrzenia zgłośmy to na policję. Można je przekazywać anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24.

Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie, to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania „obcy” samochód jeżdżący bez celu lub zaparkowany, poinformujmy o tym policjantów.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Tak samo sytuacją się przedstawia w rejonie bloków. Obce osoby chodzące po klatkach schodowych również powinny wzbudzić naszą czujność. Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numer pod numer telefonu 47-704-14-24. Policjanci każdorazowo przyjadą na miejsce i sprawdzą „intencję” takich osób. 

Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach, lub samochodach np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy.

Nie otwierajmy drzwi domofonem osobom, których nie znamy, nawet jeśli twierdzą, że są nowymi sąsiadami. Informujmy także policję o osobach, które np. pukają do naszych drzwi i jeśli po ich otwarciu, lub zapytaniu ,,kto tam?’’ mówią, że to pomyłka, bądź się nie odzywają i wychodzą z naszego bloku.

Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy, terminach urlopu, itp.) osobom, których nie znamy.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, szanujmy i dbajmy o dobre relacje sąsiedzkie, które pozwolą nam wszystkim zwiększyć jeszcze bardziej nasze bezpieczeństwo – podkreśla kom. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęce.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex