back to top
13 C
Ostrołęka
czwartek, 9 października 2025 r.

Jesienna akcja szczepienia lisów na terenie województwa mazowieckiego

REKLAMA

W dniach 10-17 października 2025 r. na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzone profilaktyczne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie wykładana ręcznie i zrzucana z samolotów na lasy, łąki, pola.

Preparat ma kolor brunatno-zielony i intensywny zapach ryb. Jest przeznaczony wyłącznie dla lisów, które jako zwierzęta wolno żyjące są najbardziej podatne na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia pozwalają na ograniczenie ryzyka występowania tej groźnej choroby.

REKLAMA

Nie wolno dotykać przynęt ze szczepionką.

Więcej informacji o przypadkach wścieklizny u zwierząt w województwie mazowieckim na https://www.facebook.com/WeterynariaSiedlce

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA
Bezpieczne wakacje baner

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex