back to top
5 C
Ostrołęka
niedziela, 21 kwietnia 2024 r.

Jechał wózkiem inwalidzkim trasą S-61

REKLAMA

Trasa S-61 to nieodpowiednie miejsce dla pieszego, a za takiego, zgodnie z przepisami ruchu drogowego uznaje się osobę poruszającą się wózkiem inwalidzkim.

W piątkowe popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał co najmniej 3 zgłoszenia o niebezpiecznej sytuacji na drodze szybkiego ruchu w kierunku Łomży. Jechał nią mężczyzna na wózku inwalidzkim. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci i zatrzymali do kontroli 31-latka z powiatu ostrowskiego. Został poinformowany o zakazie poruszania się przez pieszych trasą szybkiego ruchu. Mundurowi ukarali go mandatem, a następnie eskortowali do miejsca, gdzie mógł bezpiecznie zjechać z drogi S-61.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Zgodnie z art. 2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym pieszy to osoba znajdująca się poza pojazdem na drodze i nie wykonująca na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, hulajnogę elektryczną, urządzenie transportu osobistego, urządzenie wspomagające ruch, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także dziecko w wieku do 10 lat kierujące rowerem pod opieką osoby dorosłej.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex