back to top
20.5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Iskra w Kurpiach Szlacheckich

REKLAMA

Imprezę przy wsparciu KGW Kurpie zorganizowała Izabela Gawek pełniąca funkcję sołtysa dwóch wsi – Kurpi Dworskich i Kurpi Szlacheckich. Sołtyska pozyskała środki z LGD Zaścianek Mazowsza z programu ‘Iskra – Inicjatywy w Społecznościach Kształtujące Rozwój ich Aktywności ‘. Program ma na celu wzrost aktywności społecznej i obywatelskiej mieszkańców obszaru LGD oraz Inicjowanie integracji lokalnych społeczności na rzecz dobra wspólnego i włączenia społecznego z podkreśleniem lokalnej tożsamości.

Priorytetem liderki jest ponowne ożywienie, tętniącej niegdyś życiem, stacji kolejowej, która znajduje się w Kurpiach Dworskich. Chce utworzyć tam miejsce spotkań mieszkańców, przestrzeń do organizacji warsztatów twórczych oraz cyklicznych wydarzeń, a także muzeum historii lokalnej kolei. Obecnie stacja jest opuszczona, a festyn w tym miejscu odbył się po raz pierwszy.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex