5 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku ze wsparciem

REKLAMA

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku od 10 lat zajmuje się na zlecenie samorządu województwa porzuconymi dziećmi. W efekcie kolejnego konkursu placówka otrzyma przez najbliższe pięć lat 10 mln zł.

Od 2012 r. z budżetu województwa przekazano ponad 16 mln zł na działalność ośrodka. Dzięki temu dotychczas opieką i pomocą zostało objętych ok. 700 dzieci w wieku do 1. roku życia – pozbawionych opieki rodziców i wymagających specjalistycznej troski. Mówi członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

W wyniku dotychczasowych konkursów ośrodek prowadzony jest przez Fundację Rodzin Adopcyjnych. Ich placówka w Otwocku to jedyny taki na Mazowszu i jeden z trzech w skali kraju ośrodek – informuje Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej ds. profilaktyki uzależnień i wspierania rodziny.

Ośrodek istnieje już prawie 20 lat, a od 10 lat ściśle współpracuje z samorządem – podkreśla Wojciech Pytel, prezes zarządu Fundacji Rodzin Adopcyjnych.

W ośrodku przyjmowane są noworodki i niemowlęta z całego województwa. To dzieci przed ukończeniem pierwszego roku życia – pozostawione np. po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, ale też przyniesione dobrowolnie przez rodziców.

Pomoc maluchom w dochodzeniu do zdrowia zapewniają m.in. psycholog kliniczny, pedagog, lekarz pediatra, rehabilitant, neurolog dziecięcy i neurologopeda.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex