Holenderskie policjantki rozmawiały o bezpiecznej pracy na emigracji

REKLAMA

Niewolnictwo czy transport niewolników do przymusowej pracy kojarzony jest jako zjawisko z przeszłości i nie dotyczące współczesnej cywilizacji. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Proceder nadal istnieje, zmienił jedynie swoje oblicze – mówiły przedstawicielki holenderskiej policji w czasie spotkania w szkołach w Ostrowi Mazowieckiej.  

REKLAMA

Procesy globalizacyjne, otwarcie granic, nasilenie się różnic społecznych w obrębie danego państwa bądź regionu sprawiają, że handel ludźmi w obecnych warunkach rynkowych staje się na nowo zajęciem wyjątkowo dochodowym. Bardzo ważne jest uświadamianie, że handel ludźmi jest zbrodnią i pozostaje zbrodnią nawet, gdy odbywa się za zgodą ofiary.

Wizyta przedstawicielek holenderskiej policji związana była z projektem 'Twoje bezpieczeństwo, nasza sprawa – praca w Holandii” realizowanym przez KGP oraz policję holenderską. Odbyły się dwa spotkania z młodzieżą z 5 szkół powiatu ostrowskiego, w których uczestniczyło 950 osób.

fot. kwp.radom.pl

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT