back to top
18.3 C
Ostrołęka
wtorek, 18 czerwca 2024 r.

Ginące Zawody w Zagrodzie Kurpiowskiej

REKLAMA

Muzeum Kultury Kurpiowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Artystów Kurpiowskich zapraszamy na 22. warsztaty etnograficzne Ginące Zawody pod hasłem ‘Haftowały kurpśónecky…”. Odbędą się one w dniach od 30 maja do 1 czerwca w godz. 8 –15 na terenie Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle. W tym roku tematem przewodnim będzie haft.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Warsztaty są doskonałą okazją do zgłębienia historii i tajemnic zanikających z biegiem czasu zawodów. Wiele lat temu, rzemiosła te odgrywały niezwykle ważną rolę, miały znaczenie kulturowe w lokalnych społecznościach, wpływały wręcz na codzienne życie ludzi. Dawniej większość prac wykonywało się ręcznie, nie było tak zaawansowanych technologii jak dzisiaj.

Warsztaty etnograficzne Ginące Zawody pozwalają na żywo zobaczyć pracę w dawnych zawodach takich jak: plecionkarstwo, garncarstwo, tkactwo, kowalstwo, wycinankarstwo, rzeźbiarstwo, budownictwo, pozwalają poznać dawną technikę uzyskiwania mąki, wypiekania chleba czy obróbki lnu. Twórcy ludowi, artyści, rzemieślnicy, których będzie można spotkać w Zagrodzie Kurpiowskiej, do dziś kultywują tradycję wykonując poszczególne prace w tradycyjny sposób. W trakcie warsztatów, każdy będzie mógł wcielić się w dawnego rzemieślnika i spróbować swoich sił w różnych zawodach.

Tak było w ubiegłym roku.
W celu uczestnictwa w warsztatach obowiązują zapisy pod numerem tel. 29 761 82 00.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex