3.9 C
Ostrołęka
poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Ginące Zawody w Kurpiowskiej Krainie

REKLAMA

Kurpiowskie dziedziny rękodzielnicze przetrwały do dziś dzięki ogromnemu przywiązaniu ludności do tradycji. Jednak bez aktywnego wsparcia i prowadzenia działań promocyjnych kurpiowskie tradycyjne zawody i wykonywane wyroby sztuki ludowej nie mają szans zachowania. W trosce o promocję tradycji marszałek województwa mazowieckiego oraz burmistrz Myszyńca zapraszają na warsztaty etnograficzne 'Ginące Zawody w Kurpiowskiej Krainie”.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Odbędą się one w dniach 20-22 września w kompleksie Kurpiowska Kraina w Wykrocie koło Myszyńca. Mówi Czesława Kaczyńska, prezes Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich.

 

Podczas trzech dni warsztatów będą prezentowane następujące dziedziny: wycinankarstwo, zdobienie pisanek, wykonywanie kwiatów i kierców, plecionkarstwo, garncarstwo, rzeźba, kowalstwo, obróbka lnu, tkactwo, haft, koronka, pieczenie chleba i byśków, robienie masła. Podczas zajęć będzie możliwość nauki tradycyjnych tańców kurpiowskich.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex