Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

REKLAMA

Tradycyjnie 23 marca obchodziliśmy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.  Na zaproszenie prezydenta Ostrołęki w uroczystości pod pomnikiem bohatera obu narodów gen. Józefa Bema udział wziął  Pál Attila Illés – Radca ds. Polityki Ambasady Węgier w Polsce.

REKLAMA

Podczas uroczystości przedstawiciel ambasady Węgier, senator Robert Mamątow, przedstawiciele samorządu Ostrołęki i powiatu, licznych stowarzyszeń i organizacji złożyli pod pomnikiem gen. Bema wiązanki kwiatów. Nie zabrakło pocztów sztandarowych oraz grup rekonstrukcyjnych. Przy pomniku wartę honorową zaciągnęli  ostrołęccy 'Czwartacy”.

Po uroczystości Pál Attila Illés zwiedził w Muzeum Kultury Kurpiowskiej wystawę stałą pt. 'Ostrołęka i Kurpie między wątkiem historii a osnową życia”, obejrzał pokaz wykonywania palm wielkanocnych oraz odwiedził powstające w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT