back to top
13.7 C
Ostrołęka
wtorek, 22 kwietnia 2025 r.

Dyspozytornie medyczne w województwie mazowieckim

REKLAMA

Od 1 stycznia 2021 r. Wojewoda odpowiada za funkcjonowanie dyspozytorni medycznych, w Warszawie, Radomiu i Siedlcach. Zmiana, jak podaje Urząd Wojewódzki, odbyła się płynnie, bez zakłóceń. Obsada dyspozytorów z odpowiednimi kwalifikacjami jest zapewniana. Wszystkie dyspozytornie na Mazowszu obsługują średnio 2 592 zgłoszeń dziennie.  Mówi  Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

 

Nowe rozwiązania informatyczne są stosowane od 2017 r. Dyspozytornie, które funkcjonują w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego obsługują zgłoszenia za pomocą jednolitego dla całej Polski systemu informatycznego (System Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego).
 

Prace nad przejęciem dyspozytorni trwały od wiosny. Wojewoda podpisał umowy ze stacjami 'RM Meditrans’ w Warszawie, Radomiu i Siedlcach oraz z PSP w Radomiu i Siedlcach w zakresie wynajmu pomieszczeń i infrastruktury łączności.

Obecne zmiany są kontynuacją procesu rozpoczętego przed wieloma laty. Proces zmniejszenia liczby dyspozytorni w województwie mazowieckim rozpoczął się w 2011 roku, kiedy z 43 rejonów pozostało – 29, w 2012 r. pozostało – 6, a w 2017 r. zmniejszono liczbę dyspozytorni do 5. Tak więc zmiana jakościowa dotycząca funkcjonowania dyspozytorni rozpoczęła się już prawie 10 lat temu.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex