Dwa złote medale i jeden srebrny wywalczyły zawodniczki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 'WOPR –OS” (zdjęcia)

REKLAMA


Dwa złote medale i jeden srebrny wywalczyły zawodniczki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 'WOPR –OS” w Ostrołęce, które 22 sierpnia startowały w maratonie pływackim w Żyrardowie.

Wzięło w nim udział kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników z całego kraju.

REKLAMA

Ostrołęczanki rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 16 na dystansie 1000 m (Magdalena Bobrowska i Olga Małkowska) i w kategorii open na dystansie 2000 m (Zuzanna Piersa).

Podopieczne Dariusza Małkowskiego, prezesa 'WOPR – OS” po raz kolejny pokazały wysoką klasę zwyciężając w swoich kategoriach. W kategorii junior (do lat 16) Magdalena Bobrowska zdobyła złoty medal, Olga Małkowska – srebrny, a w kategorii open Zuzanna Piersa – złoty.

Zdaniem Dariusza Małkowskiego medale wywalczone  przez zawodniczki tym bardziej cieszą, bo zostały zdobyte w okresie, gdzie praktycznie trwa przerwa w treningach, których wznowienie planowane jest na początku września.

Z trójki tych zawodniczek jedynie z  Magdaleną Bobrowską, która otrzymała powołanie do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i już w najbliższym czasie będzie reprezentowała Polskę na zawodach w Kopenhadze, trenuje od kilkunastu dni – powiedział Dariusz Małkowski.

Prezes 'WOPR – OS” zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem wodnym i uzyskać stopień młodszego ratownika WOPR lub też podwyższyć posiadane już kwalifikacje na spotkanie organizacyjne, które zaplanowano 10 września o godzinie 12.00 na Plaży Miejskiej w Ostrołęce (domek ratownika).

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT