10.4 C
niedziela, 22 września 2024 r.

Dwa medale z Mistrzostw Polski w przeddzień Święta Niepodległości. Julia Skwierczyńska wicemistrzynią Polski, Michalina Chrobot brązową medalistką

10 listopada odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców.

W turnieju uczestniczyli juniorzy oraz młodzieżowcy U21. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 5 zawodników. W juniorach klub reprezentowali: Jan Bilwin junior -65 kg, Magda Baczewska juniorka -55kg i Julia Skwierczyńska juniorka -55 kg. Wszyscy zawodnicy wygrali swoje pierwsze walki w bardzo dobrym stylu. Jednak tylko Julia Skwierczyńska  zdołała pokonać kolejne przeciwniczki i dotrzeć do finału.  W drodze po srebro Julia musiała pokonać trzy przeciwniczki a nie było to łatwe – każdą zawodniczkę musiała pokonywać w dogrywce.  Dopiero w finale sędziowie, również po dogrywce uznali, że lepsza jest zawodniczka z Niepołomic. Jan Bilwin i Magda Baczewska ostatecznie zostali sklasyfikowani na siódmych miejscach.

W kategorii młodzieżowców U21 OKKK reprezentowało dwoje zawodników – Michalina Chrobot seniorka -65 kg oraz w kata Maciej Grabowski – junior. Maciej mimo, że formalnie jest jeszcze juniorem mógł w tych zawodach wystartować ze starszymi kolegami. Było to więc jego pierwsze starcie z młodzieżowcami (18-21 lat). Mimo że wszedł do drugiej tury kata to jednak nie zdołał przebić się przez starszych, bardziej doświadczonych i utytułowanych przeciwników i uplasował się na 7 miejscu. Michalina Chrobot z kolei przegrała swoją walkę o wejście do finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Przeciwniczka, która wyeliminowała ostrowską zawodniczkę, Natalia Kondeusz z Leżajska, zajęła pierwsze miejsce. Dla Michaliny, która po poważnej kontuzji i trzyletniej przerwie w startach  dopiero wraca do formy udział w tych zawodach był wdrożeniem się w kolejne starty w przyszłym sezonie.

Opiekunem zawodników oraz sędzią podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców był sensei Radosław Grabowski.

Zawody zorganizował Ełcki Klub Karate Kyokushin pod patronatem Polskiego Związku Karate.