Droga Krzyżowa ulicami miasta

REKLAMA

Powiększ

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w Drodze Krzyżowej, która w Wielki Piątek przeszła ulicami miasta. Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się w sanktuarium  Św. Antoniego.  Rozważając stacje wierni szli za krzyżem, który niosła młodzież.

REKLAMA

Wielkopiątkowa liturgia jest pamiątką zwycięstwa odniesionego przez umęczonego i ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. W tym dniu używa się czerwonych szat liturgicznych symbolizujących miłość zwyciężającą na krzyżu. Nie używa się natomiast instrumentów muzycznych, ani dzwonków. Nie ma także pieśni na wejście

(mm)

Fot. Robert Causari

{gallery}droga_krzyz{/gallery}

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Czytaj więcej

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT