12.8 C
Ostrołęka
sobota, 2 marca 2024 r.

Daj życie – podsumowanie kampanii informacyjnej samorządu Mazowsza

REKLAMA

Mała liczba narządów i tkanek pobieranych od osób zmarłych sprawiła, że samorząd Mazowsza podjął działania edukacyjne związane z transplantologią. W 2022 r. zainaugurowano kampanię edukacyjną pod hasłem 'Daj życie’. Szkolenia dla personelu medycznego, koordynatorów transplantacyjnych, warsztaty z aktorami i zajęcia dydaktyczne ze studentami – to główne elementy kampanii. Jej podsumowanie odbyło się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W wydarzeniu wzięła udział m.in. członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W ubiegłym roku w marszałkowskich szpitalach przeprowadzono 56 skutecznych pobrań, w tym 51 wielonarządowych. Do końca października 2023 roku narządy pobrano od 76 zmarłych dawców.
Roman Danielewicz, przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej zwraca uwagę na potrzebę kampanii edukacyjnych.

REKLAMA
Fotograf ślubny Malwina Łuba

Celem kampanii 'Daj życie’, prowadzonej we współpracy z Zespołem ds. wdrożenia Programu 'Partnerstwo dla Transplantacji w Województwie Mazowieckim’ i realizowanej w ramach 'Programu rozwoju donacji i przeszczepiania narządów’, była edukacja w zakresie dawstwa i transplantacji prowadzona wśród mieszkańców Mazowsza.

Czytaj więcej

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Serwis radiooko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez internautów, gdyż należą one do osób, które je zamieściły.

REKLAMA

Ostatnie wiadomości

SPORT

POLITYKA

0
Będziemy wdzięczni za wasze przemyślenia, prosimy o komentarzex